STOR 1

Леонід Костянтинович Сторожук

Заслужений діяч мистецтв України

Член Національної спілки художників України

Професор кафедри образотворчого мистецтва та дизайну

 

народився 5 лютого 1954 року в місті Жовті Води Дніпропетровської області. Дитинство та юнацькі роки пройшли у живописних місцях Житомирщини — селах Степанівка та Липники Лугинського району. Після служби в лавах Радянської Армії вступив до Одеського державного художнього училища ім. М.Б. Грекова, яке закінчив у 1978 році.

 

У 1978–1984 роках навчався на факультеті графіки Харківського художньо-промислового інституту (викладачі: В.І. Вихтинський, О.А. Векленко). Дипломною роботою була серія антивоєнних карикатур.

 

25 років керував дитячою студією анімації та кіно «Телекомикс», ПШМ «Істок» Орджонікідзевського (нині Індустріального) району м. Харкова, 5 років працював у видавничому центрі «Таіс» Корейського культурного центру зі створення навчальних коміксів.

 

З 2004 до 2013 року працював у ХДАДМ на кафедрі мультимедійного дизайну факультету «Дизайн».

 

У 2006–2013 роках співпрацював художником-дизайнером у ТОВ «Стела-системз».

 

З 2013 року — доцент факультету архітектури, дизайну і образотворчого мистецтва ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.  З 2020 року – заслужений профессор ХНУМГ ым. О.М. Бекетова.

 

Художник-графік, живописець, карикатурист, ілюстратор, художник-мультиплікатор.

Карикатури друкував у журналах «Перець», «Крокодил», «Ёж», «Асахи», багатьох періодичних виданнях Харкова.

 

Учасник всеукраїнських та обласних виставок живопису і графіки, учасник понад 400 міжнародних конкурсів карикатури, сатиричної графіки і шаржів.

 

Лауреат міжнародних конкурсів карикатури в Україні, Росії, Косово, Польщі, Італії, Литві, Франції, Японії.

zxzx